Els castellers de la Vila de Gràcia a Praga


Els Castellers de la Vila de Gràcia actuaran a Praga per primera vegada, amb la col·laboració del Casal catalanotxec. Serà a la plaça de  Jiřího z Poděbrad, el dimecres 28 de juny, a partir de les 7 de la tarda. No us perdeu aquesta colla de màxim nivell que deixarà estupefactes txecs i gent d’arreu amb l’espectacularitat d’aquesta tradició única.

Fenomén “castellers” neboli lidských věží na Náměstí Jiřího z Poděbrad na pražském Žižkově!

Přijďte se podívat na lidské věže, které se vytvoří před kostelem Nejsvětějšího srdce. Členové tohoto souboru přijedou až z Barcelony. Katalánská tradice poprvé v Praze!

Vzeme Váš na mimořadnou akci LIDSKÉ VĚŽE z Katalánska! Přímo na náměstí Jiřího z Poděbrad. POPRVÉ v Praze! Pojďte se podívat jak postavit vysokou věž pouze s pomocí lidské síly, které se říká “Castells” či “Lidské hrady”.

Castells je již po staletí tradičním zvykem z Katalánska. Uvidíte, jak vám z ničeho nic vyroste před očima lidská stavba.

Postaví se pevný základ, jménem “pinya”, což znamená “ananas”, která dodá stabilitu. Poté se postupuje nahoru dalších několik pater v rytmu bubnu. Když má věž několik pater, objevuje se na věži čtyřletá nebo pětiletá holčička v přilbě a dosáhne vrcholu věže vlastními silami. To je třešnička na dortu.

Nenechte si uniknout výjimečnou přiležitost vidět na vlastní oči, jak se postaví lidská věž!

Leave a comment